Vandens kietumas valstybės nereglamentuojamas

  Apie valstybės nereglamentuojamą vandens kietumą, įpykusius klientus ir savivaliaujančias vandens tiekimo bendroves.

Daug metų teikdami švarų ir gryną vandenį šalies gyventojams garantuojančias paslaugas, sukūrėme didelį lojalių Klientų ratą, kuris net ir šiandien nenustoja augti. Tai labai svarbus rodiklis, atspindintis aukščiausią mūsų teikiamų paslaugų kokybę, įmonės patikimumą. Tačiau net ir turint tokius įvertinimus vandens valymo sistemų ir vandens minkštinimo filtrų montavimo, aptarnavimo srityse, neišvengiame Klientų pastabų ar skundų. Tik ar visada jie būna pagrįsti? Pateikiame Jums tikrą istoriją iš mūsų kasdienių susidūrimų su Klientais bei valstybinėmis įstaigomis – kartais rasti bendrą kalbą ir veikti visiems išvien – nėra galimybės

Skambina Klientas, norėdamas užsakyti vandens minkštinimo filtrą. Telefonu nurodoma geriamojo vandens tiekėja. Atsižvelgdami į gautą informaciją ir žinodami vandenvaldų vandens kokybę, parenkame tinkamiausią vandens minkštinimo filtrą, atvykstame, sumontuojame. Darbai apmokami.

Praėjus kelioms savaitėms, aptarnautas Klientas vėl kreipiasi į mūsų įmonę. Šį kartą su pastabomis: sumontavus filtrą, vandenyje lieka baltos apnašos, paruduoja kriauklė. Klientas išvardina net kelis rimtus skundus, praėjus vos kelioms savaitėms po filtrų sistemos montavimo.

Siunčiame savo specialistą įvertinti situaciją. Nuvažiavęs specialistas išmatuoja bendrą vandens kietumą ir bendrą mineralizaciją, naudojant mūsų sumontuotą filtrą. Atlikus bandymus, rezultatai rodo puikų filtro veikimą, tačiau net ir plika akimi matyti, jog bėgantis vanduo – išties gelsvas. Be to, Klientas skundžiasi ir baltomis apnašomis.

Tenka paaiškinti Klientui, jog apnašos susidaro ne dėl prasto vandens filtro veikimo ar netinkamo įrangos sumontavimo, o dėl cheminių reakcijų, vykstančių vandenyje: šiuo atveju, keičiantis jonams. Ca ir Mg jonams pasilikus minkštinimo filtro viduje, atskyla po du Na jonus. Taip didėja bendra vandens mineralizacija ir kyla Na koncentracija vandenyje. Vandeniui Išgaravus, lieka Na liekana – baltos spalvos, kaip ir Kliento įvardijamos apnašos. Tačiau tai visiškai normalu: taip filtrai dirba, toks vyksta procesas.

Tuomet paimame vandenį laboratoriniams tyrimams dėl kitoniškos vandens spalvos. Atlikus tyrimus, paaiškėja, kad vandenyje randamas permanganato indeksas – net 4,3 mg/lO2 (norma – 0,5). Būtent dėl šios priežasties vandens spalva toli gražu ne tyra ir primena ne paties švariausio vandens telkinio spalvą. Susisiekiame su bendrove, teikiančia geriamąjį vandenį Klientui. Netrukus paaiškėja, jog bendrovė vandenį teikia ne iš anksčiau nurodytos vandenvaldos, bet iš seno vandens telkinio, telkšančio už Karmėlavos. Kadangi valstybė nereglamentuoja vandens kietumo, bendrovė tiekia 7 mg-ekv/l kietumo vandenį.

Ši ir kitos mūsų patirtys – puikūs įrodymai, jog rezultatai priklauso nuo bendro įmonių, valstybinių institucijų ir Klientų veikimo, bendradarbiavimo. Maksimalus įsiklausymas, bendras sprendimų ieškojimas ir kuo didesnis vienas kito informavimas teikia geriausius rezultatus.Komentuoti